گاوصندوق خانگی

احتمال دارد  گاوصندوق های خانگی بهترین گزینه برای قرار دادن جواهرات با ارزش، سکه های طلا و اشیاءنادر واز این قبیل نباشد. برای اینگونه اشیاء با ارزش، استفاده از صندوق امانات بانک احتمالا پیشنهاد مطمئن تری است. با ما در سیف نیکا فروشگاه گاوصندوق نیکا طباطبایی همراه باشید.

اما اگر می خواهید اشیائی که به سختی جایگزین می شوند مانند عکس و آلبومهای  خانوادگی،شناسنامه، پاسپورت ها و سوابق مالیاتی را در دسترس داشته باشید یک گاوصندوق می تواند راه حل ارزان قیمتی باشد.

گاوصندوق – گاوصندوق کاوه

همانطور که می دانید از گاوصندوق خانگی برای نگهداری مهمترین وسائل شخصی مانند طلا مدارک مهم مانند سند خانه مغازه و… استفاده می شود که از همه مهمتر سند ها و طلا هایی هستند که ارزش بالایی دارند و یا ساعت های گران قیمت ما که از آنها برای مواقع خاصی استفاده می کنیم همچنین دستبند گردنبند و یا انگشتر های قیمتی و به همین خاطر هم گاوصندوق های خانگی از اهمیت بالایی برای ما برخوردارند چراکه در صورت بروز هر گونه مشکلی مهم ترین و گران قیمت ترین دارایی های ما از بین خواهند رفت و دیگر افسوس و ای کاش فایده ای نخواهد داشت و مثل دارایی از بین رفته دیگر برگشت پذیر نخواهد بود به خاطر انس و دلبستگی که ما به آنها داشته ایم.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

اجزای داخل گاوصندوق خانگی چیست؟

اکثر شرکت های تولید گاوصندوق های معروف و قدیمی در تلاشند با دستگاه های مناسب و پیشرفته و بروز گاوصندوق هایی تولید کنند که دربرابر سرقت و اتش سوزی و ضربه مقاوم باشد.
اجزای داخلی گاوصندوق اعم از
بتن
ورق قطر ۳mm برای استفاده در بدنه گاوصندوق
ورق قطر ۴mm برای استقاده در درب گاوصندوق
ساختار شبکه بندی میلگرد داخل بدنه گاوصندوق
زبانه های فولادی
قفل های پره ای با بدنه فولاد
رنگ الکترو استاتیک

یکی از آسان ترین کار هایی که می تواند کمک کند اندازه گاو صندوق مورد نیاز خود را تعیین کنید این است که تمام چیز هایی که فکر می کنید نیاز است در درون گاوصندوق خانگی قرار دهید را بر روی هم انباشته کنید. گاوصندوق خانگی رایجی که معمولا استفاده می شود دارای حجم ۳۴ تا ۳۷ سانتیمتر مکعب است که می تواند به راحتی برگه های A4  را در خود جای دهد.

اکثر گاوصندوق های خانگی برای محافظت در برابر آتش، سرقت و یا هردو طراحی شده اند. همچنین برخی هم ضد آب هستند.

ضد آتش

آتش اولویت اول اکثر خریداران است. طبق گفته ی گرگ بنسیب (greg bonsib) سرپرست مدیریت برند در سنتری سیف تولید کننده اصلی در روچستر نیویورک، انجمن ملی حفاظت در مقابل آتش اعلام داشت که در یک دوره متوسط در طول عمر، یک چهارم خانوار آتشی  به اندازه ای عظیم را تجربه می کنند که نیاز به تماس با آتش نشانی پیدا می کنند.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

UL و Intertek گاوصندوق های ضد آتش را رتبه بندی می کنند. به این صورت که چه نوع موادی را می توانند حفاظت کنند و تا چه زمانی این مواد در درون صندوق حفاظت می شوند. برای مثال صندوق هایی که برای حفاظت از کاغذ طراحی شده اند نباید دمای داخلی آن ها در هنگام آتش سوزی بیش از از ۱۷۶ درجه سلسیوس شود. طبق گفته جان درنگنبرگ ( John Drengenberg )، سرپرست امنیتی مصرف کنندگان در UL واقع در نورثبروک، اگر بخواهید نوار های صوتی قدیمی یا اسلاید های ۳۵۵ میلیمتری را نگهداری کنید به گاوصندوقی نیاز دارید که دمای آن از  655  درجه سلسیوس بیشتر نشود. دیسک ها و دی وی دی های کامپیوتری حساس تر هم هستند. بنابر این اگر چنین اشیائی را می خواهید نگهدری کنید می بایست صندوقی انتخاب کنید که دمای داخلی آن از ۵۱ درجه سلسیوس بیشتر نشود. این اطلاعات باید بر روی گاوصندوق ها موجود باشد. همچنین می توانید این اطلاعات را بر روی بسته بندی مشاهده کنید.

این مقاله را از دست ندهید :   گاوصندوق گنجینه | GMP | اصلی با ارزانترین قیمت

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

حفاظت در برابر سرقت

درجه بندی مستقل در مورد جلوگیری از سرقت برای گاو صندوق های خانگی کمتر از صندوق های تجاری مانند مغازه های جواهر فروشی موجود است.. برای تعیین میزان مقاومت آنها در برابر سرقت ، آزمایش کنندگان UL با ابزار، لوازم جوشکاری و مواد منفجره به سراغ  صندوق ها می روند. طبق گفته درنگنبرگ برای مثال صندوق سطح A TL-15 می تواند در برابر حمله حداقل ۱۵۵۵ دقیقه ای و با استفاده از ابزار رایج، مقاومت کند.

اکثر صندوق های خانگی درجه بندی مقاومت در برابر سرقت را بر روی خود ندارند. کریس ای مک گو ایی به عنوان مشاور امنیتی در لس آنجلس می گوید: سارقین غالبا به دنبال چیزی می روند که به سرعت برداشته و از خانه فرار کنند. یک  صندوق با ابعاد ۳۴ تا ۳۷ سانتیمتر مکعب وقتی خالی است، وزنی بیش از ۴۵ کیلوگرم  دارد که هدف نه چندان جذابی نسبت به جواهرات، دوربین، لوازم الکترونیکی کوچک و وسایل قابل جا به جایی دیگر دارد. برخی از صندوق ها می توانند در درون دیوار یا کف خانه پنهان شوند.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

بهترین مکان برای قرار دادن گاوصندوق

بهترین مکانی که می توانید صندوق خود را قرار دهید بستگی به طراحی منزل شما دارد اما برخی پیشنهادات وجود دارد که قابل توجه هستند. اتاق خواب اصلی می تواند اولین جایی باشد که سارق در آن توقف می کند. بنابر این نمی تواند محل مناسبی برای قرار دادن صندوق باشد. زیر زمین خانه برای حفاظت در برابر آتش می تواند محل مناسبتری باشد. معمولا شئ قابل اشتعال کمتری در این قسمت وجود دارد. اما اگر منزل شما در محل سیل خیز قرار دارد قرار گیری صندوق در زیرزمین خانه می تواند خطرناک باشد.

چه چیز دیگری می توانیم در آن قرار دهیم

جدول زیر نشانگر زمان مدارک مهمی است که می توانید در صندوق قرار دهید. شرکتها موسسات اطلاعاتی بیمه ای می گویند: صندوق خانگی می تواند محل مناسبی برای نگهداری از مدارک شما باشد.

مدارک مدت زمان
مدارک مربوط به تولد و فوت برای همیشه
مدارک و نقشه های املاک برای همیشه
مدارک بیمه تا زمان اتمام پوشش بیمه
مدارک سهام تا زمان فروش سهام
پرداخت ها و فیشهای مالیاتی حداقل هفت سال

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

گاوصندوق پیشنهادی ما به شما:

سعی کنید گاوصندوقی که تهیه میکنید حتما دارای نشان استاندارد باشد
دارای زبانه ضدسرقت باشد
دارای استاندارد نسوز باشد
تاحدودی وزن قابل توجهی داشته باشد.
حتما جداره ضد دیلم داشته باشد.

فروشگاه گاوصندوق کاوه دفینه و نیکا همچنین گاوصندوق گنجینه طباطبایی همواره آماده پاسخگویی به شماست